Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

Re: Podpořte rozvoj obce, ptám se jaký? za symbol rozvoje mámeme považovat nástupní ostrůvek uprostřed cesty?

Petr Morysek | 17.09.2010

K těmto otázkám jsem již několikrát uváděl informace na diskuzním fóru obce, ale zkusím to tu zrekapitulovat a trochu více objasnit, protože jde vidět, že o projektování a realizaci dopravních staveb asi nemáte zcela reálnou představu a máte jiný úhel pohledu na mnohé věci. Při posunu točky hlouběji do parku, bychom zasáhli cizí pozemky a také potok, taková stavba by bylo v podsatě nové obratiště a to by stálo několikanásobně více (místo cca 900 tis. tak minimálně 5 mil.). Realizace takového návrhu tedy není reálná. Základem tohoto projektu vyhovět současným normám a požadavkům na bezpečnost chodců a udělat co nejméně úprav. Tedy rozumný kompromis. Detailní projekt točky nevymysleli, ani neschvalovali zastupitelé, ti schvalovali jen celkový záměr akce, dotaci, financování. Rozhodování o technické stránce dopravních staveb je především v rukou odborníků a pověřených úředníků (nadřízených orgánů).Technicky to projektovala odborná projekční firma. Pokud zodpovědný řidič jede v obci do nepřehledné zatáčky, měl by jet maximálně 40 Km/h. V této rychlosti, jak jsem si osobně ověřil, to jde normálně projet a dobrý řidič s tím problém nemá. To, že tam dříve i nyní a navzdory zákazu, jezdí velké soupravy, které se tam pak nevejdou a způsobují všem potíže, je smutný fakt, také tam někteří jezdí nepřiměřeně a ohrožují chodce i vyjíždějící autobusy. Doufáme, že po osazení kamer v dané lokalitě a zajištění nepřetržitého sledování se i tento problém (důsledným pokutováním) vyřeší. Plánované parkoviště nevzniklo, protože na něj zatím nebyly sehnány peníze (žádost, kde bylo parkoviště s točkou, byla zamítnuta, s další žádostí jen na točku jsme uspěli a nyní je požádáno jen na parkoviště, a čekáme, jak to dopadne). Obchvat okolo obce je záležitost kraje a vzhledem k předpokládaným nákladům celé přeložky II/240 ve výši cca 4,5 miliardy, tak i státu. Obec o této záležitosti několikrát jednala s krajem, ale výhled na brzkou realizaci je velmi nejasný, sám kraj v tom stále lavíruje a to i díky vazbě na pražský okruh a nevyjasněnost finální varianty. Odvážné plány každému přeji, jen nesmí být mimo realitu a na úkor většiny ostatních (obcí). měly by také vycházet z podrobné znalosti problému a souvislostí. Dle vašeho příspěvku usuzuji, že nejste místní a nemáte příliš přehled, kolik toho zastupitelstvo udělalo, či co se tu děje a co konkrétně komu vadí. Některé úpravy tak mohou z pohledu našich občanů, kteří se v centru pohybují pěšky, vypadat jinak, než při pohledu někoho, kdo tu jen občas projede autem, to je logické. Nikdy se nelze zavděčit všem.

Re: Re: Podpořte rozvoj obce, ptám se jaký? za symbol rozvoje mámeme považovat nástupní ostrůvek uprostřed cesty?

Pavel Skřivan | 10.10.2011

To je pravda ... když to někdo (například oranžová mazda 323 "hodí" každý den tak 10x pod plynem a naručku do zatáčky tak má asi problém se vejít mezi ostrůvek a chodník, ale pro ty co nemají namontovanou rouru od kamen místo výfuku a malé přirození by to neměl být problém. V 40km rychlosti i v 50tce to lze projet bezpečně neřkuli takřka elegantně :-) A proto nejezděte jak prasata a tuningový puberťáci chodí tu Vaše děti ...

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Přidat nový příspěvek