Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

Re: Re: dodrzovani nocniho klidu

nocni klid | 07.05.2016

pisu si, zazadam o povoleni na nejakou relativne nevinnou akci, pak tam postavim poradnou reprosoustavu a budu otravovat okoli do rana poradne ohulenym kravalem .. ono se to dobre obhajuje, kdyz clovek nebydli zrovna v miste, kde je postizen

Re: Re: dodrzovani nocniho klidu

nocni klid | 07.05.2016

btw, ono se neco zmeni, kdyz bude znamo jmeno prispivatele? Krom toho, ze ho pak lze lepe dohledat a potrestat?

Re: Re: Re: dodrzovani nocniho klidu

Petr Morysek | 11.05.2016

Dobrý den, chápu že po 22 hodině je jakýkoli silný zvuk či hluk velmi nepříjemný. Předpokládám, že se vaše stížnost týká hudební produkce v rámci "Čarodějnic".

Tuto akci jsme nepořádali a není to tedy naše akce či akce jednoho zastupitele. To, že jeden z vystupujících je zastupitel je zde pouze shoda okolností, protože u mnoha jiných akcí, jimž bylo povoleno posunutí času pro noční klid, žádný zastupitel nevystupoval.

Efektivnější bude, když si o tom promluvíte s organizátory a to byli, pokud tuším správně, fotbalisté. Myslím, že při komunikaci s nimi nebudete muset sdělovat své jméno, pokud se bojíte šikany.

U nahlášených kulturních akcí organizátoři mohou požádat o posun časového limitu 22 hodin, kdy nastává noční klid a takových akcí je u nás v obci během roku více. Rozhodnutí o tomto posunu je v pravomoci starostky resp. zastupitelstva. U této akce o tom zastupitelstvo nerozhodovalo, lze tedy doporučit, promluvit si o tom se starostkou.

Pokud na toto máte stížnost, adresujte ji starostce či zastupitelstvu. Anonymními žádostmi se ale z pochopitelných důvodů tyto orgány obce nezabývají, tedy budete muset uvést kontaktní údaje, kam Vám dle zákona musí být doručena odpověď na Vaši žádost.

Více v tomto asi nemůžeme poradit či pomoci.

Re: Re: Re: Re: dodrzovani nocniho klidu

Pepa | 31.10.2016

To ho bude starostka šikanovat!! Zamindrákovaná je na to dost

Průzkum

Petr | 15.04.2016

Dobrý den, před časem jsem společně se sousedy vyplňoval průzkum spokojenosti, který byl na webu obce a ve zpravodaji. Před hodnou dobou se na webu objevila informace o konci šetření a výsledky stále nikde nemohu dohledat. Vyplnění jsme věnovali čas a zajímalo by nás, jaké jsou výsledky a jaké z nich poplynou důsledky. Děkuji

Re: Průzkum

Morysek Petr | 18.04.2016

Dobrý den,
dle informací, které podala paní redaktorka zastupitelům, připravuje souhrn průzkumu ke zveřejnění v nejbližším obecním zpravodaji.
Co se týká důsledků, či nějakých zásadních návrhů, které z výsledků průzkumu vyplynou, o těch nás zatím nikdo neinformoval. Na zastupitelstvu bylo pouze sděleno, že to musí na obecním úřadě vyhodnotit. Podrobné informace nemáme bohužel k dispozici a tak nemůžeme dělat žádné závěry. Předpokládáme tedy, že až paní starostka průzkum vyhodnotí, přednese nějaké návrhy zastupitelům, či sdělí, jaká opatření přijala a také se vše zveřejní tak, aby se občanné mohli se vším lehce seznámit.

Re: Průzkum

Richard Kapsa | 21.04.2016

Já jen doplním, že to co nám bylo předběžně na zastupitelstvu prezentováno vyznělo tak, že většina z těch co odpovídali je spokojená a největší nespokojenost vyšla u chování některých úředníků obecního úřadu. V obecním Zpravodaji, který bude distribuován na přelomu dubna a května, by měly být k dispozici větší detaily.

Re: Re: Průzkum

Petr Gomola | 02.05.2016

Tak jsem si precetl uvod clanku :

Dotazníková akce proběhla od 25. ledna do 15. března 2016. Do domácností bylo prostřednictvím Přílepského
zpravodaje distribuováno 1200 dotazníků. Vrátilo se 87 vyplněných dotazníků, což představuje 7, 26
procent z celkového počtu distribuovaných dotazníků.
Vzhledem k tomu, že nemáme údaje o věku, vzdělání a pohlaví respondentů, nemůžeme s jistotou říci, zda je
tento vzorek dostatečně reprezentativní. Předpokládáme-li ale, že co dotazník, to názor jedné domácnosti, pak
je možné brát zjištěné údaje jako názorový vzorek přílepské populace.

Krasny priklad manipulace. Statisticky jsou data zcela bezvyznamna, vzorek je prilis maly, ale nekdo se to snazi zamotat do slozite vety a pak to proste prohlasi za obrazek verejneho mineni .

Ve skutecnosti je to tak, ze vetsine lidi je ten pruzkum uplne ukradeny

Zrušení představení dětí ze základní školy na vánočních trzích

Alena | 30.11.2015

Naše dcera se ve škole připravovala na vystoupení na vánočních trzích minulou sobotu. Pak přišla ze školy s informací že trhy a koncert jsou zrušené. Trhy nakonec byly. Víte někdo důvody zrušení koncertu?

Re: Zrušení představení dětí ze základní školy na vánočních trzích

Petr Morysek | 14.12.2015

Dobrý den, asi to souvisí s podivnými informacemi, které se začaly šířit v návaznosti na rozhodnutí SÚ. Souvisí to překvapivou kontrolu na statku, kde se trhy konají, kterou iniciovala a vedla paní starostka v létě, ač krátce předtím na zastupitelstvu tvrdila, že na činnost SÚ nemá žádný vliv (při dotazech, jak brání černým stavbám, na které byla upozorněna občany).

Informace k tomu, co se stalo ve škole, máme jen z doslechu. Mimo zrušení účasti školy na trzích prý byla některým dětem podána informace tak, že si myslely, že trhy jsou zcela zrušeny. Tuto informaci pak bohužel šířily dále. Při dotazech rodičů učitelky odmítaly sdělit důvody, prý nemohou. Z toho, co se z rozhodnutí školy dá vydedukovat, to vypadá, že školu někdo mylně informoval, že se na statku nesmí konat žádné akce a tak se škola rozhodla odvolat svoji účast a neriskovat střet "s obcí". Těžko lze jinak logicky vysvětlit toto odvolání účasti dětí krátce před pořádáním akce.

Do konání trhů na soukromé ploše nemá SÚ, ani obec co mluvit, ale vzhledem k dlouhodobé snaze některých lidí nějak tyto akce omezit, či poškodit, tady byla zřejmě šířena překroucená informace a jak jde vidět, tak i ta může napáchat dosti škody.

Akce byla pěkná a je škoda, že děti, které se na to tak dlouho připravovaly a těšily, nemohly nakonec vystoupit.

Doufejme, že lidé, kteří za tím stojí, si budou alespoň trošku vyčítat, že zkazili mnoha dětem pěkný zážitek a budou lépe zvažovat svoje činy a dopady toho, co komu sdělují.

Pěkný den.
Petr Morysek

Re: Zrušení představení dětí ze základní školy na vánočních trzích

Richard Kapsa | 18.12.2015

Řeknu Vám to takhle - za vším stojí od počátku aktivita paní starostky, která chce prostřednictvím stavebního úřadu znemožnit akce na Statku. Spekulovat o důvodech, které ji k tomu motivují by bylo asi zbytečné.

Pomerovy radar na Kladenske?

PG | 28.06.2015

Jsem uprimne zdesen z myslenky pomeroveho mereni na Kladenske. Nemuzu se zbavit dojmu, ze to neni nejsmysluplnejsi opatreni, ale nejjednoduseji realizovatelne opatreni s kratkou dobou navratnosti. Doporucoval bych resit spis problemy, ktere mozna nejsou financne vynosne, ale verim, ze lidi trapi vic, at uz se jedna o vysoky provoz na Prazske, obcasnou nemoznost odbocit z Kladenske smer Kralupy, bezpecnost deti kolem skoly (obecni policie je pritomna zcela nahodne) atd ..

Re: Pomerovy radar na Kladenske?

Lubomír Šembera | 30.06.2015

Místní šetření jasně ukázalo, že nejvhodnější opatření ke zvýšení bezpečnosti, ve velmi nebezpečném místě (obzvláště pro chodce) na Kladenské, je právě MÚR (měření úsekové rychlosti). Má vysoký preventivní dosah a přidanou hodnotou pro Městskou policii je monitorování průjezdu automobilové dopravy. Výnosnost v tomto případě není prioritní, důležitější je zklidnit v tomto místě dopravu a zvýšit bezpečnost. Pokud budou všichni řidiči respektovat značku s omezením rychlosti na 30 km v hodině v celém úseku, návratnost investice může být nulová.
Jedná se v prvé řadě o studii, která má k realizaci ještě daleko. Ostatní Vámi popisované problémy jsou v řešení. Bezpečné přechody na Pražské, které budou realizovány během léta a studie pro vybudování SSZ (světelného signalizačního zařízení) právě na křižovatce Pražská.

Re: Re: Pomerovy radar na Kladenske?

PG | 01.07.2015

Mohl byste upresnit, o ktere velmi nebezpecne misto (ozvlast pro chodce) se jedna? Podle mne ve vetsine delky povrch vozovky ani neumoznuje jezdit nelegalni rychlosti, 30km/h je smerem do centra asi v desetimetrovem useku, smerem z centra si ted nevybavuju presne, ale taky nejde o dlouhy usek.

Dale bych se chtel zeptat, pokud zvysujeme bezpecnost, kde je stanovena referencni hranice a jaka jsou konkretni cisla, s kterymi budeme vysledky porovnavat. Predpokladam, ze studie neni zalozena na pocitech, ale na konkretnich cislech, ktera lze snado merit. Napr. kolik dopravnich nehod se v danem useku stalo atd...

Dale, pokud resite opatreni, by mne zajimalo, zda bude v dohledne dobe doresena otazka parkovani v Kamyku. Mne se to uz teda osobne tykat nebude, ale obytna zona tam v okamziku, kdy se lide do domu stehovali, vubec nebyla, to zas jen nekdo iniciativne vyhovel necimu pranin (a ostatnich se na nic neptal. A slib vyreseni zni periodicky uz nekolik let, ale porad se nic nedeje.

Studie sama o sobe SSZ nepostavi, je treba realizovat.

Mestka policie (kterou mimochodem v Prilepech nemame) zcela jiste nema za ukol monitorovat prujezdy automobilove dopravy. Maji zcela jine ukoly nez sbirat data.Re: Re: Re: Pomerovy radar na Kladenske?

PG | 30.01.2016

mohl bych po 7mi mesicich dostat odpoved na zcela konkretni otazky?

Chapu, ze obcan s nazorem je pro vas velmi obtezujici, jak se krasne ukazalo v poslednim prilepskem zpravodaji, nicmene presto bych ty odpovedi rad mel.

Re: Re: Re: Re: Pomerovy radar na Kladenske?

Petr Morysek | 11.05.2016

Prošel jsem si toto vlákno a narazil jsem jen na jednu otázku, na kterou jsem tam nenašel odpověď a je nyní známá a to kde je na Kladenské to nebezpečné místo.

Poté, co byl až ke Špejcharu vybudován chodník, tak je nebezpečný úsek od restaurace Špejchar (tam, kde začíná omezení rychlosti na 30 Km/h, jejíž dodržování zřejmě někomu velmi vadí), velmi nebezpečná je část úseku od kapličky na konec obce, hlavně ve směru na Lichoceves a to nejen pro chodce, ale i pro vozidla.

Křižovatka je tam i se zrcadlem velmi nepřehledná a úsek od kostela po křižovatku i velmi úzký, šíře je vhodná tak jen na jeden pruh, takže chodci (mnohdy maminky s kočárky) tam jsou pravidelně ohrožovány vozidly, pokud jedou vozidla rychle a nebo se potkají dvě vozidla proti sobě v nejužším místě (to snad všichni víme, kde je) a ještě u toho jsou chodci, tak je to vždy nepříjemné. Osobně jsem to zažil vícekrát, i jako chodec i jako řidič a nikomu to nedoporučuji.

Ale je možné, že každý z nás má v tomto směru nastaveno vnímání jinak a někomu to moc nevadí a rád si užívá adrenalin z takovýchto situací. Předseda dopravního výboru pan Šembera tak nechce sedět se založenýma rukama a čekat, až se tam stane nějaká vážná nehoda. Tak to obvykle totiž bývá, že mnoha lidem je to jedno, či proti tomu dokonce brojí a až po zmarněném životě či nehodě které se sami stanou obětí, přehodnotí svůj přístup. Proto si myslím, že je vhodné hledat řešení pro zvýšení bezpečnosti v tomto místě, ale respektuji, že jiní mohou mít jiný názor.

Zkusím zde uvést i něco z "historie", třeba to lépe umožní pochopit pohnutky, které vedly ke studii na úsekové měření.

Máme již studii na vybudování chodníku v úzkém místě, ale pak by tam zbyl prostor jen na jeden jízdní pruh a bylo by nutno instalovat v úseku od kapličky po křižovatku semafory a střídavě vozidla pouštět od Přílep, Lichocevce a Noutonic. Pozemky jsou tam ale kraje, což je určitá komplikace a asi by to vedlo k výraznému omezení průjezdné kapacity úseku a zvýšení zplodin a rizika kolon. To považujeme za velké negativum tohoto řešení. Proto je snaha hledat další alternativy, tedy třeba úsekové měření, které, jak doufáme zajistí důsledně snížení rychlosti průjezdu a bude možno ponechat dva pruhy, při zvýšení bezpečnosti pohybu chodců. Jeho nákladnost je taková (odhad byl cca 800 tis. Kč), že jen fantasta si může myslet, že případnými pokutami si na sebe "vydělá". Pří zavedení takového systému dojde během krátké doby k výraznému poklesu pokut, protože naprostá většina řidičů začne omezení respektovat, či pojedou jinudy. Efekt zvýšení bezpečnosti tedy toto řešení splní, ale finančně na tom obec rozhodně nevydělá, jak je Vámi podsouváno.

Omlouvám se za pozdní reakci na Váš dotaz, náhodně jsem zabrousil do starších příspěvků a zjistil jsem že je tam ve vlákně novější dotaz. I když to nevypadá systematicky, tak pokud máte dotaz po delší době a příspěvky již "odrolovaly dalšími dotazy více dolů" prosím, udělejte to radši jako zcela nový dotaz a odkažte se na ten starší. Tak bude jisté, že to nepřehlédneme. Děkuji.

Stavebni urad

Novotny | 07.03.2015

Mate nekdo zkusenosti s p.Revtakem ze stavebniho uradu? Bohuzel ja se setkal s neochotou a velmi neprijemnym jednanim....

Re: Stavebni urad

Petr Morysek | 10.03.2015

Dobrý den.

Obecně je nutné směřovat námitky a stižnosti na práci stavebního úřadu na starostku, je přímým nadřízeným pracovníků stavebního úřadu. Do její kompetence tak spadají běžné provozní záležitosti, odměňování (motivace) pracovníků ap.
Obec však zajišťuje stavební úřad v přenesené působnosti za stát. V praxi to znamená, že pokud by se vaše stížnost na práci stavebního úřadu či někoho z něj týkala technické či odborné záležitosti, stižnost by měla směřovat na krajský dozor, jen ten může například rozhodnout o zrušení nějakého úkonu z důvoddu odborného či věcného pochybení ap.

Osobně jsem s panem Revťákem spolupracoval z titulu výkonu funce místostarotsty mnoho let a naše vztahy (alespoň z mého pohledu) bych označil za korektní. Každý však může mít různé starosti, či "své dny", a tak lze jen doporučit, zkusit jednat znovu a v případě opakované neblahé zkušenosti se obrátit na jeho nadřízeného. Více asi nelze poradit..

Chodník a přechod Pražská

Anna | 09.12.2014

Netušíte někdo, zda bude v budoucnu dodělán chodník na Pražské (od zátočiny pošta směrem na Tursko)? V původních plánech a nákresech, při revitalizaci obce, byl zakreslen chodník a přechod. Hodně lidí (a bohužel také dětí) tam v zátočině přebíhá. Pokud by byl kousek dál přechod, tak jak byl původně zakreslen, situace by se určitě zlepšila. Zakreslené výkresy jsem na stránkách obce již nenalezla. Děkuji

Re: Chodník a přechod Pražská

Richard Kapsa | 21.12.2014

Dobrý den, chodník od křižovatky u pošty a přechod na Pražské směr Tursko je v plánu. Měl by být realizován investorem (či obcí ve spolupráci s investorem) lokality mezi Sportovní ulicí a věznicí, kde by na základě plánovaných změn územního plánu obce měla vzniknout smíšená zóna pro obchod a služby a bydlení.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek