Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

Re: Re: Re: školní družina - katastrofa!!

Richard Kapsa | 12.09.2014

toť je velmi rozumné řešení

Zelen

Štěpán | 26.08.2014

Chtel bych se zeptat, zda-li na fotbalovem hristi budou nejakym zpusobem nahrazeny vykacene topoly? Uz je to cca 3 roky, co byly pokaceny a porad si na ten holy prostor nemuzu zvyknout. Dotaz me napadl v te souvislosti, ze byly vykaceny dalsi stromy v souvislosti s novym pavilonem MS (coz samo o sobe nijak nezpochybnuju), jen by me zajimalo, jestli se mysli i na novou vysadbu? Diky.

Re: Zelen

Petr Morysek | 28.08.2014

Dobrý den.

Vhledem k rozdělení pravomocí na obci má péči o stromy a celkově zeleň na starosti paní starostka. Dotaz by tedy měl směřovat na ni. Nemáme k tomu nyní žádné informace, zastupitelstvo nedostalo zatím žádný návrh ani jsem nezaznamenal žádný požadavek na rozpočet k vyčlenění prostředků na náhradní výsadbu.

Při tehdejším projednávání zda topoly vykácet se paní starostka zavázala zajistit náhradní výsadbu (do cca dvou let).

Posudek, předložený tehdy paní starostkou jako podklad pro rozhodnutí, hovořil o tom, že je třeba vykácet všechny topoly. Já jsem si pak obešel všechny pařezy a stále trvám na tom, že až na pár vyjímek (cca 5 stromů) to nebylo, tak kritické, jak se líčilo v posudku. To je asi na každém zastupiteli osobně, jak se s tím srovnal a zda si to šel ověřit. Vadilo nám tehdy i to, že posudek dělala firma, co to pak kácela, většinou pak doporučí vykácet vše.

Až tedy bude zastupitelstvu návrh na náhradní výsadbu předložen, bude se projednávat rozsah a jaké budou náklady. Pokud u toho ještě budeme, tak mě určitě bude zajímat, zda to zasáhne i ořechy okolo hřiště, které se mezitím značně rozrostly a vyplnily tak zčásti prostor uvolněný topoly.

Vzhledem ke sporům, které provázely kdysi na zastupitelstvu vykácení topolů (, týkalo se to i nemalých statisícových nákladů a škod, které obec musela v souvislosti s kácením uhradit a dřeva, které si pak zdarma někteří rozebrali), jsem s navrhovaným řešením nesouhlasil. Nemám také rád kácení, když to není opravdu nezbytně nutné. Proto jsem nehlasoval pro usnesení k plnému vykácení. Navrhoval jsem tehdy jen prořezání a odstranění prohnilých kusů. To neprošlo. NIjak jsem se tedy dále v této záležitosti neangažovali a nechali jsem to na těch , co to prosazovali. Děkuji za pochopení.

Kácení topolů- reakce na příspěvek pana Moryska

Věra Čermáková | 04.09.2014

Pan Morysek správně ve svém příspěvku uvedl, že dotaz na kácení topolů měl spíše směřovat na obec než na občanské sdružení. Nicméně jeho odpověď je spíše osobním názorem, než relevantní informací o historii a důvodu kácení této dřeviny v naší obci. Topol, jak známo, je dřevina rychle rostoucí, leč krátkověká. Jako taková má životnost 40 až 50 let. Byla vysazována, vzhledem k rychlosti růstu, jako větrolam a kolem našeho fotbalového hřiště byla vysazena už v roce 1950. Jejím přirozeným stanovištěm jsou zejména půdy kolem neregulovaných toků a nebezpečí topolů spočívá v prosychání větví, jejich ulamování a snadné vyvratitelnosti stromu, proto nejsou vhodné do husté zástavby obce. Navíc topoly kolem našeho hřiště byly vysazeny v úzkém sponu, jejich kmeny tedy byly útlé a nestabilní. Navržená opatření jako je zmlazování, tedy krácení koruny jsou velmi pracná, nákladná a tudíž neekonomická. Většinou se musejí po několika málo letech opět opakovat. Dva dendrologické posudky, které jsem nechala zpracovat, hovořily spíše o nutnosti vykácení a předejití pádu některého ze stromů. Sama nejsem nakloněna kácení stromů a snažím se každý perspektivní strom zachránit, zdraví a život občanů jsou mně však přednější. Navíc v tomto případě nešlo o stromy perspektivní. Co se týká ozelenění lokality, před několika týdny byl vypracován projekt, který řeší oblast mezi fotbalovým hřištěm a rodinnými domky. Lokalita kolem fotbalových kabin je stále rezervována pro výstavbu multifunkčního sportoviště a tak samozřejmě výsadba zeleně musí následovat až po stavbě hřiště. V novém projektu se počítá s ponecháním a doplněním stávajících stromů, odstraněním pařezů, výsadbou keřů a vybudováním zákoutí s lavičkami. Do této zelené lokality je navržena mlatová cesta z obytných domů. Projekt je finančně náročný, proto bude obec usilovat o získání vhodné dotace. Kácení stromů vždy s sebou nese mnoho emocí, v tomto případě jsem si ale jista, že bylo nezbytné a že náhradou nám bude odpočinková zelená lokalita a navíc zcela bezpečná.

Lékaři

Anna | 25.08.2014

Nevíte někdo, zda v budově, kde je lékárna, nebudou nějací doktoři?

Re: Lékaři

Petr Morysek | 26.08.2014

Majitel objektu sliboval využití prostoru také pro ordinace. Zatím ale nevím o žádném, který by oficiálně sdělil, že tu ke konkrétnímu datu zahájí praxi.

Již z dřívějších obdobných jednání víme, že VZP zde nechce udělovat nové smlouvy, ani měnit u starších sídlo ordinace, takže není jednoduché pro lékaře zahájit praxi u nás. Licence se v podstatě "dědí" nebo "kupují", když někdo z lékařů ukončuje praxi v daném místě. Takže je to asi o štěstí, kdy tu bude v okolí "volná" licence a pak o osobním nasazení a přesvědení daného lékaře a trochu o vynalézavosti a jejich ochotě riskovat a zřídit si tu pak detašované pracoviště alespoň po některé dny v týdnu. Myslím, že vzhledem k počtu dětí v obci a blízkém, by tu alespoň dětský lékař měl praxi jistou.

:-)

Dagmar | 22.08.2014

tak hned poté co jsem odeslala zprávu, přijelo auto a opravilo lampu..tak rychlou reakci jsme nečekala :-)))))) koukám že tady děláte zázraky do několika vteřin :-))))))))))

Re: :-)

Petr Morysek | 25.08.2014

Ano, v pátek správce opravoval nahlášené poruchy lamp, potkal jsem je v ulici U Rybníčku. Více viz má reakce níže.

veřejné osvetlení

Dagmar | 22.08.2014

prosím o radu, komu a kde nahlásit poruchu - nesvítí již více než týden lampa, čekali jsme že si toho obec všimne..bohužel na Čezu mi řekli že to je starost obecního úřadu a se mnou to řešit nemohou, na úřadu ted v pátek v 11 hodin již samozřejmě nikdo není...dekuju

Re: veřejné osvetlení

Petr Morysek | 25.08.2014

Dobrý den,
nejlepší je nahlásit poruchy veřejného osvětlení na podatelně obce paní Editě Horákové, ta koordinuje předávání hlášení správci (externí firma), aby se opakovaně nehlásily stejné závady a domlouvá se pak termín oprav, dle závažnosti poruch a možností správce.

Lze to hlásit telefonicky, osobně i mailem na podatelnu obce (podatelna@velke-prilepy.cz).

Správce jezdí dle potřeby a domluvy a tak to zrovna hezky vyšlo.

Pěkný den.

chování - děs běs

VF | 11.08.2014

Tak jsem zase o jeden hrozný zážitek bohatší....... Chtěla bych jen upozornit na chování našich paní uřednic na podatelně na Stavebním úřadě. ...... Nikdy se ke mně nikdo tak hrozně nechoval..... ta paní měla asi pocit, že jsem jí hrozně obtěžovala a ona si nemohla dál klikat na internetu...... A jaké máte zkušenosti Vy?

Re: chování - děs běs

Ron | 13.08.2014

Ja mel naposledy zkusenost s timhle uredem nekdy pred sesti lety. Ne ze by se chovali vyslovene arogantne, ale bylo videt, ze si tam mistni realitni podnikatele delaji co chteji a jde se jim na ruku, zatimco pro maleho stavebnika byl vsechno problem. Snad uz je to lepsi.

Re: Re: chování - děs běs

VF | 14.08.2014

Mno řekla bych, že lepší to opravdu není....... Paní nebo slečna na podatelně tavebního úřadu se chovala opravdu hrozně........ Do tohoto dne jsme měla pocit, že ONI jsou tam pro nás a né MY pro ně........ Njn srážka s člověkem, který se dělá důležitější něž je ....... je vždycky problém :-)))

VF | 14.08.2014

Realitní podnikatelé? Koho tím myslíte?

Re: Re: Re: chování - děs běs

Ron | 14.08.2014

Ti coznaji mistni realie vedi o koho se jedna, jinym by to nic nereklo

Re: chování - děs běs

Karla | 13.08.2014

Ono to je obecnější problém obecního úřadu, tam když člověk přijde, tak si připadá jak vetřelec, je to asi o náladě úřednic, ale často se tváří jako by jim ulítly včely

VF | 14.08.2014

Jako je fakt, že když byl na obecním úřadě starostou pan Říha, tak vždycky když jsem tam přišla..... mno nebylo to moc často........ byl slyšet smích, hlahol a panovala tam dobrá nálada....... a teď?........Ono by se mi taky nechtělo moc smát, kdyby mi hned někdo zaťal tipec....... Já osobně si myslím, že na jakémkoliv úřadě je to stejné...... úřednice mají ,,MOOOOOOOOC" práce a tak dávají lidem najevo jak hrozně udřené jsou..... PS: Takže paní na podatelně byla evidentně přepracovaná z klikání po slevách oblečení...... víte co to dá práce..... vypít kafe a zírat do počítače :-))))))

chodník

Pepan | 10.08.2014

to je náhoda, že vždycky před volbami se dělají nové chodníky? :-) Kolik ta Kladenská stála obecní rozpočet?

Re: chodník

Tom | 12.08.2014

Termín dotačních titulů neurčuje obec. Buďte rádi, že obec tyto tituly využívá. Náklady na chodník jsou hrazeny cca 90% z dotace a je to jen díky skvělé práci paní starostky a jejího týmu. Podíl obce by se měl pohybovat kolem 100tis. Obec nemusí čerpat dotace, ale pak si Pepane budete stěžovat, že v obci se chodí po blátě.

Re: chodník

Petr Morysek | 12.08.2014

Dobrý den,

vyhlašování termínů dotací obec skutečně neovlivňuje. Bohužel někdy ani jejich proplácení.

Očekávané náklady na chodník a související úpravy jsou nyní zhruba okolo 1,1 mil Kč, jak je schváleno v rozpočtu obce. Podíl obce bude cca 300 tis. Kč. Dotace bohužel nepokrývá všechny nutné práce, ale tak to bývá.

Nyní ještě nejsou vystavené všechny faktury, akce se dokončuje.

Dle obvyklého postupu u těchto dotací, bude muset obec zaplatit celou částku sama a pak žádat o proplacení části nákladů, která je přislíbenou dotací. Někdy to jde rychle (cca půl roku) a někdy dotační orgány ani po roce nezaplatí (nyní nám třeba takto dluží kraj dotace za revitalizaci centra obce).

<< 114 | 115 | 116 | 117 | 118 >>

Přidat nový příspěvek