Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

Stížnost na ROPID na výpadek spojů na lince 316 v pondělí 24.11.2014

Petr Morysek | 28.11.2014

Dnes jsem na ROPID odeslal stížnost týkající se výpadku spojů na lince 316 a nezajištění náhradního spoje.

Pokud se někdo chcete připojit, mohu vám text poslat jako vzor. Když nás bude více, nebudou to moci tak lehce zahrát do autu. Zatím mám jen interní iformaci, že si stěžovalo jen cca 6 osob, což prý není tak moc. Na to, že to postihlo více jak sto lidí, to opravdu není mnoho.

věznice

Romana | 26.11.2014

Slyšela jsem v rádiu, že se má v únoru v Přílepech u Prahy otevírat věznice. Co to znamená - jaká věznice???

Re: věznice

Petr Morysek | 28.11.2014

Dobrý den.

V areálu původních kasáren již je několik let pobočka věznice v Ruzyni. Nachází se trochu dále vpravo od silnice při výjezdu na Tursko, pod areálem firmy Bláha. Po amnestii prezidenta Klause se vyprázdnila a byla "zakonzervována". Nyní již zjevně nabrali dost "zájemců" a tak ji otevírají.

Při budování věznice uváděli, že tu budou jen ženy, kterým zbývá do konce výjkonu trestu jen maximálně 5 let a protože tu je volnější režim, tak jen ty, co budou mít velmi dobré chování. Vzheldem k dispozici areálu to asi tak bude i nadále. Co se asi změní, tak to, že dle dřívější dohody, si mají dobudovat vlastní vodojem, aby při výpadku zásobování vodou nemuseli osazenstvo hned vystěhovat či jsme jim museli stavět další cisternu. Za určitých omezení mohou pracovat i mimo areál, to třeba využívalo zahradnictví směrem k Tursku. V minulosti dokonce hrály některé vězenkyně dokonce ve školce i divadlo, šily kostýmy pro různé akce z darovaného materiálu atd.

Při jejím otevírání to bylo myslím v televizi a v novinách, byl tu tehdejší ministr spravedlnosti, určitě se to dá dohledat i v archívech novin na internetu.

posta

zetkova | 31.10.2014

Dobry den,

chci se jenom zeptat, jake mate v Prilepech zkusenosti s dorucovanim baliku do ruky od Ceske posty. Mne jiz ponekolikate nebyl balik dorucen, zato mi byl dorucen lzivy email o tom, ze pokus o doruceni byl ucinen, nicmene neuspesne. Samozrejme jsem cely den doma a ve schrance od postaku ani zprava. Psala jsem jiz na postu (na hlavni:-))), ale necekam zadnou odpoved. Jedinym resenim asi zustava zmena dorucovaci firmy. Diky

Re: posta

Anna | 02.11.2014

Už se mi občas také stalo, že balík nedorazil, místo toho informace, že "nezastižen", ve schárnce nic a až druhý den, s poštou přišel lístek, že balík je uložen na poště. Také jsem celý den doma :( Když jsem to zmiňovala na poště, tak mi sdělili, že nejsem jedniná, kdo si na to stěžuje, ale že oni s tím tady nic nenadělají, že si mám stěžovat na tu pobočku, která má nastarost rozvoz balíků.

Re: posta

Martin Havránek | 03.11.2014

Dobrý den,
je to běžná praxe. Také jsem psal na poštu a přišla odpověď ve stylu "Pohovorem s příslušným pracovníkem bylo zjištěno, že se neúspěšně pokusil o dodání zásilky. Pracovníci byli dále poučeni o povinnostech při doručování zásilek."

Re: posta

Petr Morysek | 04.11.2014

Dobrý den,

zjišťoval jsem, jak funguje doručování i kvůli kinu (když dodávali filmy v pátek na páteční představení, museli jsme si je na 100% předat) a je to zhruba takto. Doručování balíků nemají na starosti místní pobočky. Pro celou naši oblast to zajišťuje centrálně středisko Pošty v Hostivicích. Auto vyrazí po naplánované trase a to je obvykle v jeho pracovní době. Expresní balíky (do druhého dne mají být doručeny) se pokusí doručit a na každém místě zkusí zazvonit či někoho sehnat, vždy jsem se domluvil s řidičem vozu (sehnal jsem si číslo), kdy přijede k nám do obce a kdy bude možno balík osobně převzít. V pátek jezdili pravidelně mezi 13 až 14 hodinou. U obyčejných zásilek to funguje jinak, i když pošta tvrdí lecos (to máme osobně ověřeno). I když byla žena doma, nikdo nezvonil, jen druhý den přinesla pošťačka lístek, že balík je na poště, protože ebyl doma nikdo zastižen. Praxe je tedy taková, že tyto běžné, či "nedoručené" zásilky, doručovací vůz odloží na místní poště a vygenerují oznamovací lístečky (vypadá to, že již je mají předtištěny pro všechny), které pošťačka druhý den roznese. Pro poštu to zjevně znamená minimalizaci nákladů na palivo vozu a času jejich lidí. Pro nás zákazníky mnohdy nepříjemnou komplikaci, když máme jít na poštu v době, kdy již máme být v práci.

Re: posta

Zdenka | 05.11.2014

Zrovna ted se shanim po balicku, udajne adresat nezastizen 4.11. Samozrejme jsem byla cely den doma. Ve schrance nemam ani listecek.

Našla se černá kočka

Jana Netřebová | 29.10.2014

Omlouvám se, za vložení tohoto příspěvku, ale v tuto chvíli využívám veškerých zdrojů, abych dohledala majitele.
V horní části Velkých Přílep v ulici Škroupova se našla černá kočička, která je zřejmě krátce po koťatech. Majitel ať urgentně volá 602/ 295 063.

Výberové řízení na zametací stroj

Svoboda J. | 26.10.2014

Dobrý den,
tvrzení, že výběrové řízení na zametací stroj je ze strany stratostky manipulováno tak, aby vyhrála jedna konkrétní firma z Přílep, a starostka je proto ochotna přestoupit i zákon tím, že svolá "nezákonné" ustavující jednání zastupitelstva, je z vaší strany velmi odvážné. Máte pro manipulaci nějaké důkazy? A druhý dotaz - jaká byla vaše podmínka při jednání o obsazení funkcí ve vedení obce, na které jste se s T-B nedohodli a zapříčinilo to současnou situaci. Děkuji.

Re: Výberové řízení na zametací stroj

Richard Kapsa | 27.10.2014

Vážený pane Svobodo, ze znění Vašeho dotazu dovozuji, že máte velmi detailní informace k dispozici. Ve svém dotazu jste totiž použil informaci, která není nikde zveřejněna a byla pouze součástí osobní e-mailové komunikace mezi nově zvolenými členy zastupitelstva (vč. zastupitelů za Tradice-Budoucnost). Přesto Vám odpovím. Nikde jsme nenapsali, že výběrové řízení manipulovala paní starostka. Psali jsme, že výběrové řízení jako takové vykazovalo prvky manipulace. Doposud nebylo jasné, kdo stanovil nestandardní parametry do výběrového řízení, zda vedení obce, nebo firma organizující výběrové řízení, s níž vedení obce komunikovalo. Dovolím si ocitovat souhrn klíčových informací, které jsem připravil pro nové zastupitele a jim minulý týden zasílal:
- zastupitelstvo již dvakrát zamítlo předloženou dokumentaci, přesto byla předložena nyní potřetí v nezměněné podobě, i když jsme na zásadní pochybení a pochybnosti opakovaně upozorňovali;
- před předchozím jednáním zastupitelstva na začátku října proběhl telefonát s šéfem firmy, která připravovala zadávací dokumentaci a na přímý dotaz, kolik různých druhů strojů odpovídá námi projednávané zadávací dokumentaci jsme nedostali odpověď (nestalo se ani doposud);
- na další přímý dotaz, kde se v dokumentaci vzala přesná technická specifikace parametrů stroje, které podle všeho vedou k jednomu konkrétnímu stroji jednoho konkrétního dodavatele, odpověděl šéf firmy jednoznačně, že tuto specifikaci jeho firma dostala od paní starostky;
- v přímé konfrontaci starostka a pan Hošek tvrdili, že specifikace není od nich s tím, že ji udělala ona firma;
- (do nedělního večera) nikdo na moje mnohokrát opakované žádosti nedoložil, kdo vložil do dokumentace pro výběrové řízení zmíněné technické parametry;
- je naprosto evidentní, že lže buď firma, nebo zmínění zástupci obce, nepodsouvám to ani jedné straně, ale v případě, že má pravdu vedení obce, tak nemluví pravdu ona firma, a v tom případě by s ní měla obec okamžitě ukončit spolupráci; v opačném případě by se měli dotyční zástupci obce k problému postavit čelem a přiznat chybu či vyvodit osobní odpovědnost.

Tolik citace. V neděli 26.10. večer se to vyjasnilo - šéf firmy napsal všem zastupitelům e-mail, že parametry jeho firma obdržela od "Zadavatele", což je obecní úřad. Závěry ať si učiní každý sám.
Ke druhému dotazu - naší jedinou zásadní podmínkou bylo zachování spolupráce na úrovni vedení obce tak, jako to bylo v posledních 4 letech, tzn. starosta za Tradice-Budoucnost, místostarosta s vybranými zodpovědnostmi (rozpočet a vodohospodářská infrastruktura) za PRO Přílepy. Podle nás tato spolupráce díky efektivní vzájemné kontrole fungovala sice ne možná ideálně, ale velmi dobře a ve prospěch obce. Představitelé T-B ale tuto podmínku neakceptovali a trvali na tom, že místostarostou se zmíněnými odpovědnostmi má být Tomáš Hošek, což je nepřijatelné zase pro nás a nehodláme se na takovém řízení obce podílet. Je to nicméně zcela legitimní výsledek diskuse - vítězná strana se nemusí ohlížet na ostatní a může využít většinu získanou ve volbách dle svého libovolného uvážení. Nic proti tomu nenamítáme, jen chceme, aby kroky nového vedení obce byly v souladu se zákony a ve prospěch obce. To jako zastupitelé budeme hlídat.

Re: Výberové řízení na zametací stroj

Petr Morysek | 04.11.2014

Pro upřesnění doplním jem pár informací.

K jednání o vedení. Mohu pouze smutně konstatovat, že tam bylo plno osobního napadání, překrucování a účelových lží. U mě to vedlo ke ztrátě zbytku důvěry k některým lidem, se kterými jsem léta a myslím si, že velmi korektně a konstruktivně spolupracoval. Šokovalo mě, co jsou někteří lidé ochotmi pro získání či udržení funkcí ochotni udělat. Velmi mě to zasáhlo a jsem z toho smutný. I proto to nakonec vedlo k mému rozhodnutí a rozhodnutí našeho sdružení se za těchto podmínek již neúčastnit na vedení obce.

Noví zastupitelé podle mého názoru jen "zírali", co se děje, ale protože se mnohdy jednalo o věci, které ví jen ti dva, co u toho byli, těžko se ostatní mohou objetivně dozvědět, kdo mluví pravdu a kdo ne.

Výsledná nabídka T-B byla, že pochopitelně obsadí pozici starostky a budou mít jednoho místostarostu, kterým bude pan Hošek a bude mít na starosti rozpočet a finance. Nám nabídli pro spolupráci pozici jednoho neuvolněného místostarosty, z jednání ovšem vyplynulo, že to nesmím být já, a nechají nám jen kontrolní výbor a výbor pro dopravu a bezpečnost.

Také tvrdili, že náklady pro obec se nezvýší, tedy, že místostarostové, ač neuvolnění, budou mít alokaci odpovídající vždy jednomu dni v týdnu. Nabídka byla pro nás nevýhodná a nereálná, vzhledem k tomu, že mi rozpočtové věci zabíraly tak maximálně 25% času a pan Hošek by na ně měl ale 50% mé původní alokace, tak zbylých 75 % činností, kde byly mnohde i docela strikní termíny a bylo mnohdy třeba studovat dost dokumentace, se rozumně nedaly stihnout za 50% původní alokace. Je pochopitelné, že o ostatní práci nebyl z jejich strany zájem, následně (po našem odmítnutí jejich představy o "spolupráci") bylo totiž sděleno, že VaK nikdo z nich nerozumí a najmou si odborníka. Ostatní technické agendy, co jsem zajištoval nad rámec svého pověření, protože je nikdo jiný na obci neřešil, jsme už ani dále na tomto jednání neprobírali.

Pokud má mít výkon této fukce smysl a náplň, je třeba být fyzicky na obci alespoň některé dny v týdnu a o to je třeba si zkrátit úvazek (takto jsem to měl alespoň zařízeno já).

Trvali jsme na stávajícím rozdělení pravomocí pro a stávající alokaci pro našeho místostarostu a na tom, abych to byl já a mohl pokračovat a dokončit věci ve VaK a tak, aby byla možná vzájemná kontrola i ve vedení obce a hlavně čerpání rozpočtu. Vzhledem k tomu všemu, co za sporné věci se za poslední půlrok mezi našimi sdruženími řešilo, jsme to považovali za zásadní a nezbytné. To T-B odmítla a tak nedošlo ke shodě.

Co se týče komunálního stroje. Paní starostka krátce před volbami zařídila předvádění jednoho komunálního stroje a na toto předvádění mě také pozvala. Poté se moje fotka objevila ve zpravodaji s komentářem, že zastupitelé vybírají zametací stroj. Což u mě v tu dobu vyvolalo úsměv, protože jsem to považoval za omyl redaktorky. V té době totiž platila domluva, že kvůli napjatému rozpočtu se letos bude jen připravovat výběrové řízení a stroj se bude vybírat a kupovat z dotace až příští rok.

Vzápětí byla na poslední chvíli před zářijovým zastupitelstvem předložena dokumentace k výběrovému řízení, kde byly velmi podrobné parametry, přesně odpovídající právě stroji (opsaná technická specifikace), který se v obci krátce předtím předváděl. Mimo jiné tam byly tam i průměry sacích trubek a mnoho parametrů a omezení, které se v žádosti o dotaci vůbec neřešily, musel je tam tedy někdo "dodat". Pídění po tom, kdo vyvolalo další vlnu kličkování a našeho osočování. Přišlo nám divné proč se neřeší věci věcně jako dříve a naše podezření vrostlo. Vše bylo ve velkém rozporu se žádostí o dotaci. Tu jsem pomáhal připravovat, proto mi to ihned přišlo do očí bijící. Místo jednomístného stroje kategorie okolo cca 2,5 mil. Kč tam byly přesně popsány parametry dvoumístného většího stroje za cca 3,5 mil. Kč, a vše bylo nastaveno tak, aby nemohl být vybrán menší stroj. Z toho jasně vyplývalo, že obec místo cca 300 tis zaplatí minimálně 1,2 mil. Kč a vznikala pochybnost, zda toto dotační fond vůbec uzná, tedy, zda obec nakonec vůbec dotaci sdostane proplacenu a nebude jito stát 3,5 mil. Požadavek ,aby fond dokumentaci dopředu zkontroloval, byl odmítnut, prý není čas. Vše bylo nastaveno tak, aby to proběhlo již letos (, splatnost faktur a terminy ve smlouvách). Na naše námitky jsme dostali jen populistické odpovědi, že nechceme čistou obec ap. Při neodsouhlasení dokumentace zastupiteli v polovině září paní starostka neplánovaně a mimořádně svolala zastupitelstvo před vobami ještě jednou a to na konci září. Byl tam hlavně tento bod a dokumentace byla beze změny prosazována znovu. Znovu neprošla. A opět jsme si užili při tom všem okolo plno napadání a osočování. Až bylo po volbách a na jednání o budoucí spolupráci jsme tento problém znovu projednávali tak, asi i díky, tomu, že na jednání byly za obě strany noví zastupitelé a těch je nyní většina, najednou pan Hošek a paní starostka začali slibovat, že se vše dá upravit a že to udělají. Vymlouvali se na nekonkétnost našich připomínek. Zopakovali jsme jim tedy naše, dle nich "obecné" připomínky. To bylo týden před ustavujícím jednáním zastupitelstva, na kterém to chtěli znovu nechat schválit. Zajímavé je, že pan Hošek pak upravil dokumentaci během týdne tak, aby zohlednila většinu připomínek a stalo se tedy to, co se tu již takřka dva měsíce předtím řešilo a z nějakého důvodu to nešlo.

I když jsme kolem toho slyšeli mnoho roztodivných argumentů, přijde mi, že je v této záležitosti trochu hodně náhod...

A já nemám rád náhody. Zvláště ty s negativními dopady.

Vedení obce

Petr | 18.10.2014

Jaké bude vedení obce po volbách? Nikde to nemůžu najít.

Re: Vedení obce

Tomáš | 19.10.2014

Vedení obce se volí na prvním veřejném zasedání zastupitelů obce.

Re: Vedení obce

Richard Kapsa | 19.10.2014

Začátkem týdne jsme požádali o vyjádření vítěznou stranu a nyní čekáme na vyjádření Tradice-Budoucnost, jakou formu spolupráce si představují. Podle všeho by mělo být jasno cca během jednoho týdne, budeme zde informovat.

Re: Vedení obce

Richard Kapsa | 23.10.2014

Na včerejším povolebním jednání se zástupci Tradice-Budoucnost jsme bohužel nenašli shodu na společném řízení obce. T-B nebyli ochotni akceptovat naši jednu klíčovou podmínku pro vzájemnou spolupráci. My jsme naopak nebyli ochotni akceptovat představu o rozdělení rolí ve vedení obce nabízenou ze strany T-B, protože šlo z našeho pohledu o nedůstojný návrh. Odcházíme tedy do opozice a budeme opozicí konstruktivní, ale tvrdou. Bez emocí je třeba dodat, že je to zcela legitimní výsledek - TB zvítězila ve volbách, má většinu zastupitelů a má tak plné právo obec řídit dle vlastního uvážení a nemusí se ohlížet na názory ostatních zastupitelů.

blabla

Honza | 10.10.2014

Zdá se mi to nebo jsem se zasekl v čase? Ještě napište, že jste splnili pětiletku. Vaše hnutí nemá lepšího rétora nežli pana místostarostu? Jeho příspěvky se totiž vážně číst nedají. Tolik sebechvály, strefování do ostatních a populismu! Jak to vidíte vy, ostatní kandidáti, vždyť je vás 11!

Re: blabla

Richard Kapsa | 10.10.2014

Já to vidím tak, že někdo s lidmi komunikuje a někdo ne. Někdo se snaží, i když se třeba vyjadřuje komplikovaněji než jsou ostatní zvyklí, někdo se schovává za bukem. A toto diskusní fórum slouží pro to, aby si zde v rámci základních pravidel slušnosti mohl psát své názory každý jak chce. To, že někdo se skrývá za anonymní jména a přezdívky je jiná věc, my se za své názory nestydíme. K Vaší otázce - jak vidíme my ostatní co?

Re: blabla

Petr Morysek | 13.10.2014

Vidím, že na poslední chvíli před volbami se na nás opět snažil někdo za každou cenu naplivat trochu špíny. Máme tu pár opravdu "pěkných příspěvků".

Co na to nyní říci? Je po volbách, tak si dovolím odpovědět a podložit to trochou srovnávání.

Vážený pane "Honzo", opravdu nevím, kterým svým příspěvkem jsem jsem se populisticky a sebechvalně strefoval do ostatních. Že by to bylo poděkování za pěkné "grilování".

Můžete být konkrétnější? Chápu, že se těsně před volbami se někteří s nervy neudrží a musí kopat a plivat špínu okolo sebe, ale bylo by fajn, kdybychom se alespoň snažili nebýt na sebe zlí a to i když jde o volby.

Nejsem tak sebestředný, abych neuznal, že v podstatě s jedinnou rétorkou sdružení T-B, tedy paní starostkou (, možná ostatním kandidátům křivdím, ale nikoho jiného jsem jako autora materiálů a článků nezaznamenal) se nemohu v rétorice a stylistice měřit. S jejími zkušenosti při vytváření zpráv a léty praxe ve zpravodajství těžko někdo z nás "amatérů" může soutěžit. Ale o to nám ani nikdy nešlo, máme na práci především jiné věci, a toto děláme navíc, jako součást svého veřejného závazku. Bylo by pro nás pochopitelně pohodlnější nevěnovat tomu ten čas a úsilí. Snad nám náš neohrabaný styl alespoň někteří odpustí, informovannost občanů a komunikaci s nimi máme ve svém volebním programu a děláme, co umíme.

Logicky informace poskytují ti (nebo by měli), kteří o problematice vědí nejvíc a to jsou obvykle ti, kteří nyní pracovali v zastupitelstvu. To jde vidět i u jiných uskupení a je to obecné pravidlo nejen v naší obci.

Snažím se, aby mé příspěvky měly dobrou informační hodnotu, byly komplexní, nebyly v nich lži, polopravdy a populismus. Mnohdy je obtížné to vše "usadit" jen do pár jednoduchých vět.

Pokud máte pocit, že jsme v něčem lživí , či populističtí více než jiní zde, je třeba udělat nějaké konkrétní srovnání, jinak to budeme považovat jen za osočování.

Jenže co srovnávat? U ostatních sdružení jsme zaznamenali vždy jen jeden stručný leták, či plakát a občas vyšly nějaké cílené články, obsahově se vše jen v podstatě dokola opakovalo.

Mimo stručného programu, který nyní asi u všech můžete považovat jen za sliby, tam byl krátký přehled hlavních uskutečněných akcí. To že my jsme uvedli podrobnější výčet, by měli voliči spíše uvítat. Dali jsme si s tím tu práci. To, co jsme vykonali v rámci koaliční spolupráce, není nic, za co by bylo nutno se stydět. Pokud se za to jiní stydí a neprezentují to... jejich chyba, každý má tu možnost.

Pak se dá již asi srovnávat jen jedinná konkrétní informace a to výše získaných dotací. Z letáku T-B je to to první a v podstatě jedinné co mě zaujalo a co jsem dosud netušil. Velký font plní 100% svůj účel. Je to úžasné číslo o získaných dotacích za volební období. My, jsme také uvedli získané dotace za konkrétní období, ty jsem nasčítal z položek plnění rozpočtu a vybral s konkrétní znalostí nákladů akcí. Je tedy možné je přesně doložit i na jednotlivé akce. Číslo uváděné T-B mě zaujalo, ale nejsem schopen se dopočítat tohoto čísla a to obecní rozpočet připravuji a kontroluji velmi podrobně již takřka 8 let. Naše číslo je o dost nižší, a tak se mi nezdá, že by zrovna za toto jsme mohli být my, nebo konkrétně já, podezříváni ze sebechvály a populismu.

Těžko lze někoho napadat, když asi ani netušíte, jak kdo k prezentovanýcm údajům došel. Solidní je, když má každý možnost podrobně popsat a doložit a vyjasnit, jak k tomuto údaji došel. Pak si lze udělat objektivní názor.

Nemám problém uznat chybu, pokud mi ji někdo fakty doloží. A nemám rád lháře a populisty. Je úsměvné, že se mě nějaký anonym snažil den před volbami takto podle nalepit "štítek sebestředného populisty".

Proč asi?

Fotky z "Grilování kandidátů" na Facebooku

Petr Morysek | 09.10.2014

Na Facebooku byly ještě doplněny fotografie ze sobotní akce.

Všem přítomných chceme i zde poděkovat. Překvapila nás a mile potěšila účast, nadšení dětí v dílničkách i zájem dospělých o diskuzi.

Ceníme si toho, že jsme jen tak zbytečně nemarnili čas a úsilí.

Děkujeme.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek