Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

programy

Jana | 07.10.2014

čtu si volební programy všech co kandidují ve Velkých Přílepech a přijde mi, že všichni mají téměř totéž. Chtěla bych se zeptat, v čem se od sebe odlišujete??

Re: programy

Petr Morysek | 09.10.2014

Dobrý den,

asi jsem neměl štěstí, ale zatím jsem nezískal nikde podrobný volební program komunistů a podrobný program Tradice- Budoucnosti jsem také nikde nezaznamenal. Náš stručný program jsme zveřejnili již o prázdninách a v jistém odstupu v září jsem zaznamenal, že velice obdobný zveřejnla i T-B. Podrobný však nikoli. Posouzení si aždý musí udělat sám.

Myslím, že jsme prezentovali i další informace o plnění předchozích programů atd., které jsem u ostatních uskupení nezaznamenal. Vše není jen o programech a slíbit se dá cokoli.

Re: Re: programy

Jana | 09.10.2014

KSČ program mají po obci na nástěnkách. Je to hodně podobné. Na vás oceňuji hlavně to, že s lidmi komunikujete a odpovídáte na otázky.

Martin - HSystém | 10.10.2014

Výsledky obce nejsou výsledky Vašeho sdružení, ale práce všech lidí na obci, proboha. Jste demagog.

Re: Re: Re: programy

Richard Kapsa | 10.10.2014

Přečtěte si prosím sekci Volby 2014 v levém menu, tam jasně píšeme, že jde o výsledek společné práce všech zastupitelů.

Petr Morysek | 13.10.2014

My jsme důsledně uváděli, že jsou to výsledky koaliční spolupráce. U sdružení T-B se hovořilo jen o nich či o obci, o tom že je tu nějaká spolupráce a koalice jsem nic nezaznamenal. takže jste si to asi spletl ....

Re: programy

Petr Morysek | 09.10.2014

Když nad vaší otázkou dále uvažuji, tak mimo rozdílů, které však voliči mnohdy nemohu objektivně posoudit, je asi hlavní viditelný rozdíl mezi námi a ostatními kandidátkami v přístupu k informovanosti voličů a to dlouhodobě. Našim volebním stránkám a všem novým materiálům o plnění programu, o našich kandidátech a jejich veřejné dlouhodobé činnosti, i o našich dalších plánech jsme věnovali dost času a pečlivé přípravy a snažíme se jimi dostatečně informovat voliče. Zda a jak se nám to podařilo a jak se to podařilo konkurenci, musíte posoudit vy, voliči.

Kdo nás zná, ví, že to není náš přístup jen v tomto předvolebním čase a že jsme se snažili i v průběhu volebního období poctivě odpovídat na všechny dotazy, které nám byly položeny a to i v případě, že byly nepříjemné nebo anonymní. Snažíme se být otevření a oceňujeme veřejnou kontrolu. Nebojíme se jí.

Pro někoho může být i důležité, že jsme skutečně sdružení nezávislých kandidátů, vše si děláme či platíme sami a nemusíme být vděčni žádné straně nebo skupině "lobistů".

Martin - HSystem | 10.10.2014

Bohužel Vám pane místostarosto nevěřím. Povídáte pořád totéž dokola. Četl jsem na webu obce záznam z posledních 2 veřejných zasedání zastupitelstva a bylo mi velmi smutno. Dle mého názoru zastupitelé poškodili obec. A co se týká druhého pána vašeho sdružení, tak tomu jde pouze o osobní zisk.

Richard Kapsa | 10.10.2014

Buďte prosím konkrétní. Z čeho Vám bylo smutno, čím jsme měli poškodit obec? Vzhledem k tomu, že pravděpodobně míříte na mou osobu, tak mi prosím přijďte osobně neanonymně do očí říct o jaký zisk mi jde a jaký zisk z obce mám. Právě naopak ze svých soukromých peněz doplácím na řadu akcí pro veřejnost v naší obci. Buďte chlap (nebo ženská) a podepište se prosím pod svůj názor reálným jménem.

Libor Schwarz | 12.10.2014

Pana Martina z HSystemu jsem na verejnem zasedani zrejme nikdy nepotkal, tak by mohl priste prijit a neanonyme se zeptat, aby mu nebylo priste smutno.
Mne je smutno z lidi, kteri nemaji dostatek informaci, nedokazi si je zjistit, ale presne vedi, co si maji o cem myslet...

Petr Morysek | 13.10.2014

myslím, že je smutné, že pan "Martin" nejspíš na zasedání byl a anonyní je proto, že nás tu záměrně jen pomlouvá a lže, protože mu šlo jen o to poškodit nás u voleb, anonymům se přece plive tak lehce, když nejsou vidět a nemusí za své chování skládat účty. To je to "pravé hrdinství". Bohužel i s takovými lidmi tu musíme žít.

Pokud má pan "Martin" trochu cti v těle, tak vystoupí z anonymity a otevřeně řekne, v čem jsme obec tak poškodili a řádně to doloží.

Lidi určitě bude zajímat v čem jsme měli poškodit obec a pokud ne je, tak mě tedy určitě. Je pravda, že v posledních měsících se zastupitelé našich dvou sdružení skutečně neshodli na několika věcech, které budí mnohé kotroverze a podezření. My nemáme problém zveřejnit dostatek dokumetace ke všemu, co se v poslední době na obci řešilo, aby si lidé mohli udělat názor, zda někdo poškozuje obec a kdo tu případně lže. Je po volbách a tak již nás snad nikdo nebude moci podezřívat ze snahy ovlivnit volby.

Snažili jsme se vést kampaň slušně, nikoho nenapadat, natož nějak anonymně pomlouvat. Vše má své meze.

Jiří Ch. | 27.09.2014

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli v případě vašeho většinového zvolení budete realizovat změny na oú směrem k větší otevřenosti a dostupnosti pro veřejnost. Konkrétně zda jste si vědomi problémů, na které občané narážejí v podatelne oú a na matrice spojené s neochotou úřednic a podivuhodnou pauzou od 11 hodin. Předpokládám, že se shodneme na tom, že úřad je zde pro lidi. Děkuji a přeji vše dobré! Jiří Ch.

Re: Oú

Richard Kapsa | 29.09.2014

Dobrý den, s tím, že úřad je pro lidi samozřejmě nelze nesouhlasit. Princip informační otevřenosti je nám velmi blízký, mimo jiné se i proto zde snažíme nahradit letos zrušené diskusní fórum, které fungovalo mnoho let na oficiálních stránkách obce. Bohužel nejsem schopen reagovat na velmi obecný popis údajných problémů na podatelně či matrice. Osobně jsem se s ničím takovým nesetkal. Pauza v 11 hodin je dle mého "obědová" a tudíž standardní jako na řadě jiných úřadů. Naše obec nemá tolik zaměstnanců, aby byli v době oběda zastupitelní jinými, každý má svou specifickou roli. Pokud máte zkušenost s neochotou či jinak problematickým jednáním ze strany zaměstnanců OÚ, tak se nebojte napsat e-mail členům zastupitelstva. Ale musíte být konkrétní a přesně popsat co se stalo/děje. Bez konkrétně popsaných problémů nelze cokoli efektivně řešit. Hezký den, Richard Kapsa

Příspěvěk obce na dítě

Libor Schwarz | 23.09.2014

Vzhledem k tomu, že se v "dotazech občanů" na web stránce obce nějak nemohu dočkat odpovědi a paní starostka reaguje občas na dotazy i na tomto fóru, umísťuji zde můj opakovaný dotaz (uvítám doplnění odpovědi na toto téma i z dalších stran):
Dobrý den paní starostko, rád bych dostal odpověď na dotaz, který jsem umístil 15.9. do sekce "dotazy občanů". Je sice již po zasedání zastupitelstva, ale oficiální vyjádření zajímá více obyvatel obce. Přikládám původní dotaz: "Dobrý den,
zajímalo by mě, proč opět není do programu veřejného zasedání zastupitelstva zařazen bod o projednání podmínek příspěvku rodičům dětí, které nebyly přijaty do MŠ Jablíčko Velké Přílepy z kapacitních důvodů a k jehož projednání se zastupitelsvo zavázalo již začátkem července.
Tento bod jsem inicioval již začátkem kalendářního roku, přes obstrukce byl projednán na veřejném zasedání koncem května. Na můj dotaz jsem dostal odpověď, že bude nejspíše projednán v srpnu nebo v září. Tento bod však opět na programu chybí."

Re: Příspěvěk obce na dítě

Anna | 25.09.2014

tak jsem si přečetla odpověď paní starostky na stránkách Velkých Přílep a příjde mi celkem usměvná informace o tom, že "po otevření dalšího pavilonu MŠ už bude obci jasné, zda jsme schopni uspokojit poptávku rodičů, či zda bude situace nadále neuspokojivá" Přitom již dříve bylo prezentováno, že loni bylo odmítnuto více dětí než je plánována kapacita nového pavilonu. Dcera bude mít v létě 2015 3 roky, kritéria tedy pro školní rok 2015/2016 bude splňovat, s největší pravděpodobností (dle počtu žádostí o MŠ a odmítnutých žadatelu) se nedostane a "na poskytování příspěvku nezbývají v obecním rozpočtu finance". Co k tomu dodat - blbě se chudinka narodila.

Získání příspěvku obce na provoz mateřské školky

Libor Schwarz | 29.09.2014

Pro provoz mateřské školy lze získat dotace po splnění řádných podmínek a zápisem do registru škol a školských zařízení. Takto lze získat prostředky na provoz mateřské školy z Ministerstva školství, které rozdělují Krajské úřady.
U soukromých školek je vypláceno pouze 60% ročního normativu. Teprve po inspekcích může být přiznán plný příspěvek, ovšem nejdříve na následující školní rok. Získání 100% příspěvku však nebývá v případě soukromých zařízení automatické a existuje řada omezení.
Přestože tedy musíme splnit všechny stavební, hygienické, personální i vzdělávací a výchovné normy jako např. MŠ Jablíčko, obdrželi bychom pouze takto sníženou částku.

Druhým příspěvkem je dotace zřizovatele, tedy například u MŠ Jablíčko to je příspěvek obce.

Koncem roku jsem vedení obce (jednání se starostkou Čermákovou a Ing. Moryskem) učinil návrh, aby obec přispěla alespoň stejnou částkou, jako přispívá na dítě do MŠ Jablíčko. Tyto dvě dotace (krajská a z obce) by potom již umožnily významnější snížení školkovného, zvláště v období, kdy by byla MŠ příjemcem pouze 60% krajské dotace.
Poskytnutím dotace by umožnilo rozšířit dostupnost zařízení pro předškolní výchovupři nedostatečné kapacitě v obci bez nutnosti zajišťovat investiční prostředky a prostředky z rozpočtu obce pro vybudování dalšího zařízení nebo přístavbu či přestavby stávající obecní mateřské školy. Obec rovněž nemusí hledat a řešit uplatnění takovýchto prostor po snížení počtu narozených dětí.
Podmínky pro poskytnutí dotace obcí by určil OÚ a poskytl by ji pouze na dítě, které splňuje tato kritéria.

Vedení obce se k tomuto návrhu stavělo při jednání vstřícně. Celou problematiku jsem tedy podal písemně s tím, že jsem nabízel osobní účast na pracovních jednáních zastupitelstva. Přizván jsem byl k projednání, ale nikoli v rámci celého zastupitelstva, ale za přítomnosti opět paní starostky, místostarosty a ředitelky MŠ Jablíčko a členky zastupitelstva za sdružení Tradice - Budoucnost Mgr. Smidžárové, která měla nejvíce připomínek k návrhu (což je vzhledem k problematice pochopitelné), ale která rovněž přiznala, že tomuto řešení není příliš nakloněna.

Snažil jsem se o další projednání s celým zastupitelstvem. Podařilo se mi ale dosáhnout pozvání mezi část zastupitelů za přítomnosti ještě další zastupitelky za sdružení Tradice - Budoucnost Dr. Šimkové
a Ing. Kapsy za sdružení PRO Přílepy. Padly zde různé názory na podmínky poskytnutí dotace. Subjektivně usuzuji, že u některých přítomných členů zastupitelstva nedošlo k úplnému pochopení nutnosti započítat i vstupní investici na nákup, přestavbu a vybavení nemovitosti pro provoz MŠ, která má vliv na výši školkovného, neboť nejsme příjemci žádné státní či EU investiční dotace na pokrytí těchto nákladů a jejich návratnost jsme rozložili na dlouhé období s rizikem, že nemusí dojít k jejímu celému pokrytí.

Tuto problematiku jsem považoval a považuji pro obyvatele obce za tolik zásadní, že jsem se snažil o projednání tohoto bodu a jasné stanovisko členů zastupitelstva a jejich sdružení, za která byli zvoleni,na některém z veřejných zasedání zastupitelstva obce.
Protože jsem necítil příliš velkou vůli k veřejnému projednávání, oslovil jsem přímo paní starostku a bylo mi přislíbeno, že tento bod bude zařazen do programu veřejného jednání na středu 28.5.2014 od 19h v zasedací síni OÚ.
20.5.sem zjistil, že přes dohodu s paní starostkou o zařazení tohoto bodu do projednávání, není ochota tuto problematiku projednat na nadcházejícím veřejném zasedání. Jako důvod se účelově využilo, že jsem žádost nepodal oficiálně písemně. A to i přes zmíněnou ústní dohodu s paní starostkou!
Poslal jsem tedy moji žádost oficiálně a písemně.
28.5.byl na úřední desce byl vyvěšen program veřejného zasedání zastupitelstva 28.5.2014.Projednání žádosti o příspěvek obce nebyl zařazen přímo, ale na veřejném zasedání byl tento bod projednán v "Různé".Ing Kapsa navrhnul aby příspěvek pro rodiče zastupitelstvo řešilo, nikoli však jako přímou dotaci konkrétnímu zařízení, ale podporu pro rodiče neumístěných dětí s jasně definovanými pravidly.Přijato usnesení: "Usnesení č.32/2014...II.Schvaluje záměr poskytovat příspěvky rodičům dětí, které nebyly přijaty do MŠ Jablíčko Velké Přílepy z kapacitních důvodů. Podmínky pro poskytování příspěvku budou projednány na pracovním jednání zastupitelstva a návrh předložen ke schválení na některém z příštích veřejných jednání zastupitelstva."

Další pokračování je známé - odkládání projednání do doby, kdy v obecním rozpočtu již nezbývají finance...

Re: Získání příspěvku obce na provoz mateřské školky

Libor | 29.09.2014

Pane Schwarz, i přes případné zvolení Vaší ženy do zastupitelstva, půjdou peníze rodičům, nikoliv Vaší školce, která je nejdražší v širokém okolí.

Re: Re: Získání příspěvku obce na provoz mateřské školky

Richard Kapsa | 29.09.2014

Pane či paní Libore, Váš komentář je "typicky čecháčský", založený na závisti, drbech a pomluvách. Návrh, že pokud bude obec vydávat nějaké peníze na podporu umístění dětí do školek, tak jedině rodičům, aby si mohli oni zvolit zařízení kam příspěvek nasměrují, byl můj - viz v komentáři od p. Schwarze (jen upřesním, že nepadl na veřejném jednání zastupitelstva na konci května, ale již dříve na pracovním jednání zastupitelstva, o kterém se rovněž zmiňuje). Já osobně i mí kolegové ze zastupitelstva jsme proti přímé podpoře jednoho konkrétního soukromého subjektu (tento princip zastávám obecně, nikoli jen v otázce mateřské školy). To, že je paní Schwarzová na kandidátce PRO Přílepy není proto, aby prosadila příspěvek pro svou školku (sama ví dobře, že ostatní členové PRO Přílepy by to nikdy nepodpořili), ale prostě proto, že je aktivní, nevede hospodské řeči jako řada jiných a když se v obci pro občany něco děje, tak přiloží ruku k dílu, ať už vlastní organizací nebo pomocí při různých akcích pro občany či děti. To byl hlavní důvod toho, proč jsem ji s nabídkou kandidatury oslovil. Jen dovětek - školka, o které se bavíme sice není v okolí nejlevnější, ale rozhodně není nejdražší (znám i dražší). Máte to jako s nákupem auta - buď se spokojíte s Trabantem nebo si připlatíte za "lepší" značku, nebo nemáte auto vůbec. Je to osobní volba každého. A ve výsledku dnes naštěstí rozhoduje trh - buď o školku zájem (buď kvůli ceně nebo kvalitě) je nebo není.

Re: Re: Získání příspěvku obce na provoz mateřské školky

Libor Schwarz | 01.10.2014

Pisatel má zřejmě problém pochopit, o čem byl můj příspěvek, že? Moje iniciativa byla tento problém otevřít. A asi těžko budu vyjednávat ve jménu jiných školek,že? K tomu jaksi nemám jejich pověření. Rovněž jsem nikdy neměl problém s tím, aby příspěvek šel rodičům přímo. Dokonce jsem přesvědčen, že příspěvek státu (tedy to, co se vybere na daních a přerozdělí) na předškolní péči by měl jít přímo rodičům a ti ať zvolí, jakou školku vyberou - zda obecní nebo soukromou nebo jinou.

Prosím prosím - Sportku vyhrát musím

Ferda | 17.09.2014

Prosím prosím představitele obce! Prosím o zaslání čísel, které budou taženy ve Sportce tuto neděli. Myslíte, že jsem se zbláznil? Ne! Představitelé obce evidentně umí předvídat budoucnost. Jsou naprosto skvělí, když vědí, že 18. září proběhlo úspěšně autorské čtení paní Veroniky Soukenkové a již dnes (17.9.) si o tom čtu ve Zpravodaji. Obecním jasnovidcům zdar - a ta čísla prosím :-)))))

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek