Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

Vedení obce

Petr | 18.10.2014

Jaké bude vedení obce po volbách? Nikde to nemůžu najít.

Re: Vedení obce

Tomáš | 19.10.2014

Vedení obce se volí na prvním veřejném zasedání zastupitelů obce.

Richard Kapsa | 19.10.2014

Začátkem týdne jsme požádali o vyjádření vítěznou stranu a nyní čekáme na vyjádření Tradice-Budoucnost, jakou formu spolupráce si představují. Podle všeho by mělo být jasno cca během jednoho týdne, budeme zde informovat.

Richard Kapsa | 23.10.2014

Na včerejším povolebním jednání se zástupci Tradice-Budoucnost jsme bohužel nenašli shodu na společném řízení obce. T-B nebyli ochotni akceptovat naši jednu klíčovou podmínku pro vzájemnou spolupráci. My jsme naopak nebyli ochotni akceptovat představu o rozdělení rolí ve vedení obce nabízenou ze strany T-B, protože šlo z našeho pohledu o nedůstojný návrh. Odcházíme tedy do opozice a budeme opozicí konstruktivní, ale tvrdou. Bez emocí je třeba dodat, že je to zcela legitimní výsledek - TB zvítězila ve volbách, má většinu zastupitelů a má tak plné právo obec řídit dle vlastního uvážení a nemusí se ohlížet na názory ostatních zastupitelů.

blabla

Honza | 10.10.2014

Zdá se mi to nebo jsem se zasekl v čase? Ještě napište, že jste splnili pětiletku. Vaše hnutí nemá lepšího rétora nežli pana místostarostu? Jeho příspěvky se totiž vážně číst nedají. Tolik sebechvály, strefování do ostatních a populismu! Jak to vidíte vy, ostatní kandidáti, vždyť je vás 11!

Re: blabla

Richard Kapsa | 10.10.2014

Já to vidím tak, že někdo s lidmi komunikuje a někdo ne. Někdo se snaží, i když se třeba vyjadřuje komplikovaněji než jsou ostatní zvyklí, někdo se schovává za bukem. A toto diskusní fórum slouží pro to, aby si zde v rámci základních pravidel slušnosti mohl psát své názory každý jak chce. To, že někdo se skrývá za anonymní jména a přezdívky je jiná věc, my se za své názory nestydíme. K Vaší otázce - jak vidíme my ostatní co?

Re: blabla

Petr Morysek | 13.10.2014

Vidím, že na poslední chvíli před volbami se na nás opět snažil někdo za každou cenu naplivat trochu špíny. Máme tu pár opravdu "pěkných příspěvků".

Co na to nyní říci? Je po volbách, tak si dovolím odpovědět a podložit to trochou srovnávání.

Vážený pane "Honzo", opravdu nevím, kterým svým příspěvkem jsem jsem se populisticky a sebechvalně strefoval do ostatních. Že by to bylo poděkování za pěkné "grilování".

Můžete být konkrétnější? Chápu, že se těsně před volbami se někteří s nervy neudrží a musí kopat a plivat špínu okolo sebe, ale bylo by fajn, kdybychom se alespoň snažili nebýt na sebe zlí a to i když jde o volby.

Nejsem tak sebestředný, abych neuznal, že v podstatě s jedinnou rétorkou sdružení T-B, tedy paní starostkou (, možná ostatním kandidátům křivdím, ale nikoho jiného jsem jako autora materiálů a článků nezaznamenal) se nemohu v rétorice a stylistice měřit. S jejími zkušenosti při vytváření zpráv a léty praxe ve zpravodajství těžko někdo z nás "amatérů" může soutěžit. Ale o to nám ani nikdy nešlo, máme na práci především jiné věci, a toto děláme navíc, jako součást svého veřejného závazku. Bylo by pro nás pochopitelně pohodlnější nevěnovat tomu ten čas a úsilí. Snad nám náš neohrabaný styl alespoň někteří odpustí, informovannost občanů a komunikaci s nimi máme ve svém volebním programu a děláme, co umíme.

Logicky informace poskytují ti (nebo by měli), kteří o problematice vědí nejvíc a to jsou obvykle ti, kteří nyní pracovali v zastupitelstvu. To jde vidět i u jiných uskupení a je to obecné pravidlo nejen v naší obci.

Snažím se, aby mé příspěvky měly dobrou informační hodnotu, byly komplexní, nebyly v nich lži, polopravdy a populismus. Mnohdy je obtížné to vše "usadit" jen do pár jednoduchých vět.

Pokud máte pocit, že jsme v něčem lživí , či populističtí více než jiní zde, je třeba udělat nějaké konkrétní srovnání, jinak to budeme považovat jen za osočování.

Jenže co srovnávat? U ostatních sdružení jsme zaznamenali vždy jen jeden stručný leták, či plakát a občas vyšly nějaké cílené články, obsahově se vše jen v podstatě dokola opakovalo.

Mimo stručného programu, který nyní asi u všech můžete považovat jen za sliby, tam byl krátký přehled hlavních uskutečněných akcí. To že my jsme uvedli podrobnější výčet, by měli voliči spíše uvítat. Dali jsme si s tím tu práci. To, co jsme vykonali v rámci koaliční spolupráce, není nic, za co by bylo nutno se stydět. Pokud se za to jiní stydí a neprezentují to... jejich chyba, každý má tu možnost.

Pak se dá již asi srovnávat jen jedinná konkrétní informace a to výše získaných dotací. Z letáku T-B je to to první a v podstatě jedinné co mě zaujalo a co jsem dosud netušil. Velký font plní 100% svůj účel. Je to úžasné číslo o získaných dotacích za volební období. My, jsme také uvedli získané dotace za konkrétní období, ty jsem nasčítal z položek plnění rozpočtu a vybral s konkrétní znalostí nákladů akcí. Je tedy možné je přesně doložit i na jednotlivé akce. Číslo uváděné T-B mě zaujalo, ale nejsem schopen se dopočítat tohoto čísla a to obecní rozpočet připravuji a kontroluji velmi podrobně již takřka 8 let. Naše číslo je o dost nižší, a tak se mi nezdá, že by zrovna za toto jsme mohli být my, nebo konkrétně já, podezříváni ze sebechvály a populismu.

Těžko lze někoho napadat, když asi ani netušíte, jak kdo k prezentovanýcm údajům došel. Solidní je, když má každý možnost podrobně popsat a doložit a vyjasnit, jak k tomuto údaji došel. Pak si lze udělat objektivní názor.

Nemám problém uznat chybu, pokud mi ji někdo fakty doloží. A nemám rád lháře a populisty. Je úsměvné, že se mě nějaký anonym snažil den před volbami takto podle nalepit "štítek sebestředného populisty".

Proč asi?

Fotky z "Grilování kandidátů" na Facebooku

Petr Morysek | 09.10.2014

Na Facebooku byly ještě doplněny fotografie ze sobotní akce.

Všem přítomných chceme i zde poděkovat. Překvapila nás a mile potěšila účast, nadšení dětí v dílničkách i zájem dospělých o diskuzi.

Ceníme si toho, že jsme jen tak zbytečně nemarnili čas a úsilí.

Děkujeme.

programy

Jana | 07.10.2014

čtu si volební programy všech co kandidují ve Velkých Přílepech a přijde mi, že všichni mají téměř totéž. Chtěla bych se zeptat, v čem se od sebe odlišujete??

Re: programy

Dobrý den,

asi jsem neměl štěstí, ale zatím jsem nezískal nikde podrobný volební program komunistů a podrobný program Tradice- Budoucnosti jsem také nikde nezaznamenal. Náš stručný program jsme zveřejnili již o prázdninách a v jistém odstupu v září jsem zaznamenal, že velice obdobný zveřejnla i T-B. Podrobný však nikoli. Posouzení si aždý musí udělat sám.

Myslím, že jsme prezentovali i další informace o plnění předchozích programů atd., které jsem u ostatních uskupení nezaznamenal. Vše není jen o programech a slíbit se dá cokoli.

Re: Re: programy

Jana | 09.10.2014

KSČ program mají po obci na nástěnkách. Je to hodně podobné. Na vás oceňuji hlavně to, že s lidmi komunikujete a odpovídáte na otázky.

Martin - HSystém | 10.10.2014

Výsledky obce nejsou výsledky Vašeho sdružení, ale práce všech lidí na obci, proboha. Jste demagog.

Re: Re: Re: programy

Přečtěte si prosím sekci Volby 2014 v levém menu, tam jasně píšeme, že jde o výsledek společné práce všech zastupitelů.

My jsme důsledně uváděli, že jsou to výsledky koaliční spolupráce. U sdružení T-B se hovořilo jen o nich či o obci, o tom že je tu nějaká spolupráce a koalice jsem nic nezaznamenal. takže jste si to asi spletl ....

Re: programy

Když nad vaší otázkou dále uvažuji, tak mimo rozdílů, které však voliči mnohdy nemohu objektivně posoudit, je asi hlavní viditelný rozdíl mezi námi a ostatními kandidátkami v přístupu k informovanosti voličů a to dlouhodobě. Našim volebním stránkám a všem novým materiálům o plnění programu, o našich kandidátech a jejich veřejné dlouhodobé činnosti, i o našich dalších plánech jsme věnovali dost času a pečlivé přípravy a snažíme se jimi dostatečně informovat voliče. Zda a jak se nám to podařilo a jak se to podařilo konkurenci, musíte posoudit vy, voliči.

Kdo nás zná, ví, že to není náš přístup jen v tomto předvolebním čase a že jsme se snažili i v průběhu volebního období poctivě odpovídat na všechny dotazy, které nám byly položeny a to i v případě, že byly nepříjemné nebo anonymní. Snažíme se být otevření a oceňujeme veřejnou kontrolu. Nebojíme se jí.

Pro někoho může být i důležité, že jsme skutečně sdružení nezávislých kandidátů, vše si děláme či platíme sami a nemusíme být vděčni žádné straně nebo skupině "lobistů".

Martin - HSystem | 10.10.2014

Bohužel Vám pane místostarosto nevěřím. Povídáte pořád totéž dokola. Četl jsem na webu obce záznam z posledních 2 veřejných zasedání zastupitelstva a bylo mi velmi smutno. Dle mého názoru zastupitelé poškodili obec. A co se týká druhého pána vašeho sdružení, tak tomu jde pouze o osobní zisk.

Buďte prosím konkrétní. Z čeho Vám bylo smutno, čím jsme měli poškodit obec? Vzhledem k tomu, že pravděpodobně míříte na mou osobu, tak mi prosím přijďte osobně neanonymně do očí říct o jaký zisk mi jde a jaký zisk z obce mám. Právě naopak ze svých soukromých peněz doplácím na řadu akcí pro veřejnost v naší obci. Buďte chlap (nebo ženská) a podepište se prosím pod svůj názor reálným jménem.

Libor Schwarz | 12.10.2014

Pana Martina z HSystemu jsem na verejnem zasedani zrejme nikdy nepotkal, tak by mohl priste prijit a neanonyme se zeptat, aby mu nebylo priste smutno.
Mne je smutno z lidi, kteri nemaji dostatek informaci, nedokazi si je zjistit, ale presne vedi, co si maji o cem myslet...

myslím, že je smutné, že pan "Martin" nejspíš na zasedání byl a anonyní je proto, že nás tu záměrně jen pomlouvá a lže, protože mu šlo jen o to poškodit nás u voleb, anonymům se přece plive tak lehce, když nejsou vidět a nemusí za své chování skládat účty. To je to "pravé hrdinství". Bohužel i s takovými lidmi tu musíme žít.

Pokud má pan "Martin" trochu cti v těle, tak vystoupí z anonymity a otevřeně řekne, v čem jsme obec tak poškodili a řádně to doloží.

Lidi určitě bude zajímat v čem jsme měli poškodit obec a pokud ne je, tak mě tedy určitě. Je pravda, že v posledních měsících se zastupitelé našich dvou sdružení skutečně neshodli na několika věcech, které budí mnohé kotroverze a podezření. My nemáme problém zveřejnit dostatek dokumetace ke všemu, co se v poslední době na obci řešilo, aby si lidé mohli udělat názor, zda někdo poškozuje obec a kdo tu případně lže. Je po volbách a tak již nás snad nikdo nebude moci podezřívat ze snahy ovlivnit volby.

Snažili jsme se vést kampaň slušně, nikoho nenapadat, natož nějak anonymně pomlouvat. Vše má své meze.

Jiří Ch. | 27.09.2014

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli v případě vašeho většinového zvolení budete realizovat změny na oú směrem k větší otevřenosti a dostupnosti pro veřejnost. Konkrétně zda jste si vědomi problémů, na které občané narážejí v podatelne oú a na matrice spojené s neochotou úřednic a podivuhodnou pauzou od 11 hodin. Předpokládám, že se shodneme na tom, že úřad je zde pro lidi. Děkuji a přeji vše dobré! Jiří Ch.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek