Diskuse

Toto je neredigované a nemoderované diskusní fórum. Redakce těchto www stránek za obsah jednotlivých příspěvků nenese odpovědnost. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.

(formulář pro vložení nového příspěvku naleznete níže na této stránce)

Diskutujte s námi o problémech co vás zajímají!

Re: Prosím prosím - Sportku vyhrát musím

Vlado | 17.09.2014

To jsou teda experti:)

MN | 17.09.2014

pěkný trapas kdyby zítra "umělkyně" nepřišla

Re: Re: Prosím prosím - Sportku vyhrát musím

Kamil | 19.09.2014

a přišla? :o)

Petr Morysek | 18.09.2014

Dobrý den,

do zpravodaje jsem psal jen článek o stavu projektů v oblasti vodovodů a kanalizací a článek o digitalizaci kina a připravoval program kina. Za informace v nich uvedené ručím a sportku nehraji.

Co se týká dalších příspěvků na nich jsem se nijak nepodílel.

Budete se muset obrátit na ty, co je psali, a co mají přípravu zpravodaje na starosti.

Pěkný den.

Richard Kapsa | 18.09.2014

a kde jste zpravodaj vzali? My jsme ho ve schránce doposud nenašli.

Petr | 26.09.2014

Kolik prosím stojí pane Schwarz školné ve vaší školičce. Já když dostanu příspěvek od obce, tak půjdu do školky v rámci mých možností. Bohužel vydělávám cca průměrný plat a rozhodně si nemohu dovolit školné cca 10 000 Kč měsíčně. Raději budu svého synka dovážet do okolních obcí do srovnatelné školky za cca 6000 Kč. Rozdíl je pro mě příliš velký. A jestliže dostaneme od obce příspěvek bude to jedině dobře. Tady si musíme uvědomit, že to není povinnost, ale vstřícný krok obce.

Re: Re: Prosím prosím - Sportku vyhrát musím

Libor Schwarz | 01.10.2014

Školné bude závislé na tom, jaký program si zvolíte (zda celodenní, polodenní, každý den nebo jen některé dny v týdnu). Můžete si vybrat program, který vyhovuje i Vašim finančním možnostem. No a při poskytnutí příspěvku bude částka nižší o tento poskytnutý příspěvek.
Jasně, že příspěvek obce je vstřícný krok. Obec má ale rovněž řešit situaci s nedostatkem míst ve školkách a snažit se využít dostupné možnosti. Nebo nemusí dělat nic a přispívat jen na některé děti. A ostatní, na které se nedostane, mají prostě smůlu.

Volební plácání

Petr | 15.09.2014

A je to tady !!!
Opět jsem se dočetl, že pan Kapsa a spol. jsou ti nejlepší. Upravené větičky, tak aby vyhovovaly. Bohužel jsem musel reagovat na to, co vše PRÝ sdružení ProPřílepy realizovalo. Jak úsměvné. Například interiér prostor restaurace U Korycha :-) . Nerealizoval opravy nájemník restaurace před znovuotevřením ? Přijde mi to stejné jako to je v Statenicích. Na kandidátce pouze členové rodin podnikatelů, kteří chtějí obec využít ke svým podnikatelským záměrům. Třeba se mýlím.

Re: Volební plácání

Petr Morysek | 15.09.2014

Vážený pane Petře,
nevím, jak je to ve Statenicích, nejsem tak dobře informován o dění tam.

Restaurace u Korychů byla při změně nájemce na několik měsíců uzavřena a rekonstrukce proběhla na náklady obce (a stálo ji to nemálo, jak jde vidět v přehledu akcí) a za nezměrného úsilí paní Aulické. Byly kompletně reonstruovány sítě, toalety a interiéry. Část vybavení a úprav, které si nájemce přál učinit, dle svých představ si po dohodě s obcí pochopitelně zaplatil sám (to je dnes běžné), ale pokud vím, tak to bylo nepoměrně méně, než vydala celkem obec.

Naše sdružení je sdružení konkrétních lidí z Velkých Přílep pro volby do zastupitelstva, a to, co tu sami realizovali, či se tu společnými silami za aktivní účasti našich kandidátů v rámci koaličního vedení obci podařilo, tu také prezentujeme. Je to proto, aby se každý mohl přesvědčit, že jen tak populisticky neplácáme a sliby a program se snažíme plnit již druhé volební období. Je to společný úspěch těch, co se na tom chtějí podílet.

Hledáme aktivní lidi a přesvědčujeme je, aby věnovali své schopnosti a čas i touto formou obci, tedy nám všem. Všichni naši kandidáti tu veřejně působí již mnoho let a tak mají za sebou dost veřejných aktivit i ve svém volném čase. Každý, kdo se o to zajímá a zná je, si sám může udělat obrázek o tom, zda se veřejně angažují jako členové rodiny někoho, nebo ze své vlastní vůle a potřeby dělat něco dobrého pro své spoluobčany a svou obec. Naše fotogalerie to dosti dobře dokládá, třeba i pro ty, co nejsou místní.

To, zda někdo podniká , či nikoli, je jeho osobní věc, každý musíme být z něčeho živ a mnozí i díky svému podnikání pomáhají obci a svým spoluobčanům. Je to také jistá známka aktivity a odvahy. To, co dle vašich slov vypadá jako handicap, já na základě osobních životních zkušeností naopak vidím jako výhodu, pokud ji obec dokáže využít a jsou to lidé poctiví a rozumní. Mohou tak pomáhat obci více, než ti, co někomu jen závidí majetek a aktivitu.

Dovolím si malou historickou reminiscenci a úvahu. Proč bývali obvykle v obcích starostové největší sedláci či řemeslníci? Bylo to obvykle rozhodnutí rozumu, kdy sousedé viděli, kdo umí dobře hospodařit a kdo ne a jaký je. Smutné je, že jsme zažili i období, kdy byli tito lidé záměrně vyloučeni z veřejného života a díky závisti a chtivosti, které se krylo líbivou politickou ideologií byli, na desítky let vyřazeni z veřejnoho života, nebo likvidováni. Tehdy byli především na základě "původu", ale hlavně množství majetku označeni za "nepřátele lidu". Když vidím, že se snaží někdo obdobně škatulkovat své spoluobčany, dosti mi to vadí. Já tomu říkam "politika rozumu" versus "politika závisti". I dnes jsou obě volby možné, každý si může vybrat, co mu vyhovuje více.

Snažili jsme tu uvést především strohá fakta a naše názory. Jsou to naše volební stránky a nikdy nezaškodí ke všemu přistupovat přiměřeně kriticky. Ale musí v tom být vždy slušnost. Myslíme si, že dobrou spoluprací jsme v naší obci realizovali mnoho dobrých projektů, které nám přinesly zvýšení kvality života. Ty tu uvádíme, protože na mnohé nové věci, co fungují, se rychle a rádo zapomíná, ale to je normální. Obvykle nám utkví v paměti to, co nám vadí a je to třeba aktuálně řešit.

Můžete tomu všemu věřit či nemusíte, máte právo mít vlastní názor, stejně jako my.

Pěkný den.

Pet Morysek

Richard Kapsa | 17.09.2014

Mýlíte se a mýliti se je lidské. Nad rámec toho, co napsal pan Morysek a k čemuž nemám co bych dodal, dodávám, že na kandidátce PRO Přílepy je podnikatelů přibližně stejně jako na další nekomunistické kandidátce kandidující v Přílepech. Potřebujete-li volit kandidátku bez "podnikatelské stopy", zbývá Vám jen zaškrtnout ve volebním lístku číslo 3 - KSČM. Hezký den, Richard Kapsa

Pavel Handl | 17.10.2014

Ano. Mýlíte se.

školní družina - katastrofa!!

Monika | 08.09.2014

Dnes jsem se při odevzdávání přihlášky do školní družiny dozvěděla, že děti ze třetích tříd už nebudou mít šanci do družiny chodit. Co jako máme dělat, když chodíme i s manželem do práce???

Re: školní družina - katastrofa!!

Vanda | 09.09.2014

Pokud vas to uklidní, po intervenci ze strany obce, došlo k řešení formou navýšení kapacity družiny. Relevantní informace o časovém plánu získáte jistě u paní ředitelky ZŠ, stejně jako ostatní rodiče.

Re: školní družina - katastrofa!!

Richard Kapsa | 10.09.2014

I když je díky rychlé reakci školy rozsah problému kapacity školní družiny pro větší děti o něco zmírněn, určitě není vyřešen. Tento bod je mimo jiné součástí našeho volebního programu, který jsme na těchto stránkách zveřejnili minulý týden. Určitě si ale nemůžeme nalhávat, že lze situaci změnit mávnutím kouzelného proutku. Řešení, které by uspokojilo všechny požadavky bude náročné jak na finanční tak i lidské zdroje.

Re: Re: školní družina - katastrofa!!

Petr | 11.09.2014

... Méně populismu.... má někdo ve volebním mottu....

Re: Re: Re: školní družina - katastrofa!!

Richard Kapsa | 12.09.2014

nevím co je v zájmu o řešení kapacity družiny populistického, třeba mě poučíte.

Re: Re: školní družina - katastrofa!!

Čermáková | 11.09.2014

Mávnutí kouzelného proutku se nekonalo, leč problém bude vyřešen. Obec zažádala hned začátkem tohoto týdne o navýšení kapacity na 150 dětí a máme příslib od pracovnic na krajském úřadu a pracovnice hygieny, že rozhodnutí zašlou v co nejkratším termínu. Paní ředitelka zařídila provizorní řešení, aby děti nemusely tzv. "na ulici" a kapacita pro tento rok a pravděpodobně i pro rok další bude vyřešena. S paní ředitelkou jsem mluvili o tom, že docházka do školní družiny se bude závazně zjišťovat už na konci předcházející školního roku, aby případně už během prázdnin byl dostatek času kapacitu navýšit.

Re: Re: Re: školní družina - katastrofa!!

Richard Kapsa | 12.09.2014

toť je velmi rozumné řešení

Zelen

Štěpán | 26.08.2014

Chtel bych se zeptat, zda-li na fotbalovem hristi budou nejakym zpusobem nahrazeny vykacene topoly? Uz je to cca 3 roky, co byly pokaceny a porad si na ten holy prostor nemuzu zvyknout. Dotaz me napadl v te souvislosti, ze byly vykaceny dalsi stromy v souvislosti s novym pavilonem MS (coz samo o sobe nijak nezpochybnuju), jen by me zajimalo, jestli se mysli i na novou vysadbu? Diky.

Re: Zelen

Petr Morysek | 28.08.2014

Dobrý den.

Vhledem k rozdělení pravomocí na obci má péči o stromy a celkově zeleň na starosti paní starostka. Dotaz by tedy měl směřovat na ni. Nemáme k tomu nyní žádné informace, zastupitelstvo nedostalo zatím žádný návrh ani jsem nezaznamenal žádný požadavek na rozpočet k vyčlenění prostředků na náhradní výsadbu.

Při tehdejším projednávání zda topoly vykácet se paní starostka zavázala zajistit náhradní výsadbu (do cca dvou let).

Posudek, předložený tehdy paní starostkou jako podklad pro rozhodnutí, hovořil o tom, že je třeba vykácet všechny topoly. Já jsem si pak obešel všechny pařezy a stále trvám na tom, že až na pár vyjímek (cca 5 stromů) to nebylo, tak kritické, jak se líčilo v posudku. To je asi na každém zastupiteli osobně, jak se s tím srovnal a zda si to šel ověřit. Vadilo nám tehdy i to, že posudek dělala firma, co to pak kácela, většinou pak doporučí vykácet vše.

Až tedy bude zastupitelstvu návrh na náhradní výsadbu předložen, bude se projednávat rozsah a jaké budou náklady. Pokud u toho ještě budeme, tak mě určitě bude zajímat, zda to zasáhne i ořechy okolo hřiště, které se mezitím značně rozrostly a vyplnily tak zčásti prostor uvolněný topoly.

Vzhledem ke sporům, které provázely kdysi na zastupitelstvu vykácení topolů (, týkalo se to i nemalých statisícových nákladů a škod, které obec musela v souvislosti s kácením uhradit a dřeva, které si pak zdarma někteří rozebrali), jsem s navrhovaným řešením nesouhlasil. Nemám také rád kácení, když to není opravdu nezbytně nutné. Proto jsem nehlasoval pro usnesení k plnému vykácení. Navrhoval jsem tehdy jen prořezání a odstranění prohnilých kusů. To neprošlo. NIjak jsem se tedy dále v této záležitosti neangažovali a nechali jsem to na těch , co to prosazovali. Děkuji za pochopení.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek