Kandidátky a programy

Petr Morysek | 10.09.2018

Tak jsme také pátralli a vypátrali jsme, že Sdružení Kamýk má stránky, kde jsou základní ionformace. https://www.spolekkamyk.cz/, a nyní již i jejich program. To oceňuji. Nám to dalo obvykle půl roku intenzivní práce několika lidí, a tak víme, že pokud to chcete udělat poctivě, je to dost náročné a první po zveřejnění riskuje, že to někdo opíše a vydává to pak "samozřejmě" i za svůj program.

To jsem pozoroval opakovaně, u "nejmenované protikandidátky", ale je to náš osobní názor, takže si toto každý musí posoudit sám. Kradení nápadů a chlubení se cizím peřím je bohužel v tomto světě běžné a neplatí to jen pro obecní politiku. U komunistů, mimo obecných hesel, převzatých z celostátních materiálů, jsem nikdy žádný konkrétní program pro naši obec nezaznamenal a jejich stránky ani nehledám.

U paní starostky Čermákové a jejího "stranického-nestranického" "spolku-nespolku" jsem se zatím nedopátral žádných stránek a informací a programu, ač je měsíc do voleb, ale to již je "tradice" (možná jsem ale špatně hledal). Zda to má i "budoucnost", to rozhodnou voliči. Myslím, že to bude jako v minulých volbách, tedy, že paní starostka "využije" obecní zpravodaj k vložení jednoduchého letáku a zajistí v něm pár článků, které budou nenápadně pomáhat její kandidátce. Možná také z obecních peněz udělá nějakou "vylepšenou" akci pro seniory (ta bývá každoročně v termínu vhodném pro volby a pokud si pamatuji dobře, tak minule to ve volební rok stálo místo obvyklých 10 tisíc Kč asi 40 tisíc Kč, podílí se na tom společně 3 obce, ale i tak to byl podivný mimořádný nárůst). Asi také udělá nějakou "masovou akci" pro veřejnost, kde se bude ona a její kandidáti zviditelňovat. Zatím se jedná o akci na oslavu 100.let vzniku Republiky, ale detaily a celkové náklady jsem zatím na zasedání nezaznamenal, tak uvidíme, čím nás to překvapí. Ale možná se mýlím a letos to bude všechno jinak. Rozhodně přeji všem štěstí ve hledání kandidátů s programem, který Vám bude vyhovovat a kterému se bude dát (aspoň trochu) věřit.

Přidat nový příspěvek